Projekt Šafran – prva faza

O.Š. Škurinje četvrtu godinu zaredom sudjeluje u međunarodnom Projektu Šafran (The Crocus Project) Irske zaklade za obrazovanje o Holokaustu. Projekt je namijenjen učenicima od 11 do 18 godina.

U Republici Hrvatskoj škole provode Projekt u suradnji s Javnom ustanovom spomen područja Jasenovac koja dostavlja nastavne materijale i lukovice šafrana. Programom se mlade ljude upoznaje s temom Holokausta i podiže svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti. U provedbi Projekta učenici uz navedene obrazovne i odgojne aktivnosti sade lukovice šafrana na mjesnom židovskom groblju u znak sjećanja na 1,5 milijun židovske i druge djece stradale u Holokaustu.

Ovogodišnji Projekt uključio je uz suradnju sa Židovskom općinom Rijeka i Ekonomsku školu Mije Mirkovića.

Dana 2. studenoga 2015. Započelo se s provedbom Projekta, posađene su lukovice šafrana i očišćeno je Židovsko groblje u Rijeci.
Sudjelovao je ukupno 31 učenik sa svojim nastavnicima škole Škurinje i Ekonomske škole Mijo Mirković iz Rijeke.